O mne


Dovoľte mi predstaviť sa

Volám sa Daniela Danišová Dubajová a narodila som sa v roku 1976 v Nitre. Som vydatá, mám dve deti a vnúčika.

Pôvodne som vyštudovala psychológiu. Krátko po ukončení vysokej školy som absolvovala špecializačné postgraduálne štúdium prekladu odborných textov (AJ) a doktorandské štúdium. Počas vysokej školy som vyučovala psychológiu a anglický jazyk na jednom z nitrianskych gymnázií, kde som zároveň pôsobila aj ako školský psychológ.

Trinásť rokov som pracovala ako vedúca oddelenia registrácie veterinárnych liečiv. 

S homeopatiou sme kamarátky už viac ako 30 rokov

V rokoch 2008 – 2012 som študovala homeopatiu na Slovenskej akadémii klasickej homeopatie v Bratislave. Bola som podpredsedníčkou Slovenskej komory homeopatov.

Od roku 2008 som absolvovala niekoľko seminárov a webinárov so zahraničnými homeopatmi. Vo vzdelávaní pokračujem dodnes. Som členkou Mentoring Clubu Pražskej školy klasickej homeopatie (pcch.cz). Úspešne som ukončila aj kurz Bachovej terapie.

Od marca 2012 sa intenzívne (denne) venujem poradenstvu v oblasti homeopatie. Zároveň, ako jedna z mála homeopatov na Slovensku, ordinujem aj akútnu homeopatickú liečbu – keďže mám za sebou aj 13-ročnú prax v homeopatickej lekárni (www.homeonitra.sk).

Som autorkou niekoľkých desiatok homeokomplexov, ktoré sa už niekoľko rokov úspešne používajú a sú zaradené do sortimentu Lekárne Homeo.

Napísala som niekoľko článkov do časopisu Vitalita, preložila som z anglického originálu knihu Mlieka v homeopatii (Ph. Bailey) a spolupracovala som na preklade anglického originálu knihy Homeopatická psychológia (Ph. Bailey).  

V mojej primárnej rodine sú korene toho, čomu sa momentálne venujem

Moja stará mama RNDr. PhMr. Justína Dubajová, je považovaná za prvú dámu slovenskej homeopatie – založila a 30 rokov viedla prvú homeopatickú výrobu a poradenstvo na Slovensku.

Vďaka farmaceutickému vzdelaniu mojich rodičov, starých rodičov a súrodencov, a lekárskemu vzdelaniu mojich veľmi blízkych príbuzných, a tiež vďaka 5-ročnému štúdiu medicíny a psychológie, nie je pre mňa problém porozumieť aj klasickej západnej medicíne a lekármi naordinovanej liečbe.

Ku klientom pristupujem veľmi individuálne, snažím sa o maximálnu profesionalitu a pohodu počas konzultácií. Myslím, že o tom svedčí aj množstvo spokojných klientov a pozitívnych recenzií.