Homeopatia - prirodzená cesta ku zdraviu

22.01.2024

Čo je homeopatia?

Homeopatia je bezpečná a účinná metóda alternatívnej medicíny, ktorú používajú milióny ľudí na celom svete. Homeopatia je spoľahlivá a neinvazívna forma zdravotnej starostlivosti. Je to umenie a veda zároveň. Homeopatia využíva mimoriadnu schopnosť ľudského organizmu vytvoriť a udržať si stav zdravia. Ako umenie si vyžaduje vnímanie jedinečnosti a neopakovateľnosti každého človeka. Ako veda sa spolieha na metódy a princípy sformulované Samuelom Hahnemannom, geniálnym nemeckým lekárom prelomu 18. a 19. storočia. 

Kráľovská voľba

Homeopatiu využívajú lekári na celom svete. Najznámejšia homeopatická nemocnica v Európe je Kráľovská homeopatická nemocnica v Londýne a azda najznámejšia pacientka je matka anglickej kráľovnej Alžbety, ktorá sa dožila úctyhodného veku. Homeopatia si získala už v minulom storočí veľkú obľubu medzi najširšími masami obyvateľstva, vďaka efektívnej liečbe morových a cholerových epidémií, ale aj medzi aristokraciou. Napríklad už od polovice minulého storočia sa anglická kráľovská rodina lieči homeopaticky.

Vo Francúzsku 18 000 praktických lekárov (teda každý tretí), 700 veterinárnych lekárov a 2000 zubných lekárov denne predpisuje homeopatické lieky. Nedávno nórsky parlament jednohlasne schválil začlenenie homeopatie a akupunktúry do oficiálneho systému starostlivosti o zdravie. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie 70 % obyvateľov Zeme využíva nealopatické spôsoby liečby. 

Niekoľko dobrých dôvodov, prečo použiť homeopatiu

 • Žiadne nežiaduce účinky
  Procesom prípravy, nazývaným dynamizácia, sa odstráni všetka toxicita z každej látky. Daná látka je potom bezpečná pre deti, tehotné ženy aj počas menopauzy. Odporúča sa však liečba pod dohľadom kvalifikovaného homeopata.
 • Holistická a jemná
  Homeopatia sa zameriava na celú osobnosť, berie do úvahy človeka ako celok.
 • Preventívna
  Posilňovaním imunitného systému a celkového zdravia homeopatia zvyšuje odolnosť pacienta voči ochoreniam a infekciám.
 • Nie je testovaná na zvieratách
  Všetky homeopatické lieky sú testované na zdravých ľuďoch. Symptómy, ktoré látka vyvoláva u zdravých ľudí sú presne tie, ktoré je možné liečiť u chorých ľudí trpiacich týmito symptómami.
 • Neoceniteľná prvá pomoc
  Homeopatické lieky možno bezpečne použiť doma alebo mimo domov na liečbu jednoduchých problémov, akými sú napríklad modriny, malé popáleniny, vyvrtnutie, uhryznutia hmyzom a žalúdočné problémy. Oveľa vážnejšie alebo chronické ťažkosti by mal liečiť kvalifikovaný odborník.
 • Medicína budúcnosti
  S viac ako tromi tisíckami homeopatických liekov a novými neustále objavovanými liekmi je homeopatia "umením na vzostupe". 

Teším sa s vami na ďalšie stretnutia s homeopatiou.

Článok uverejnený v časopise Mojmírovčan 03/2012